Home  |  Careers  |  Contact Us |  Court Map  |  Court Services  |  Media

Leon County Judicial Calendar for 10-19-2018


State court proceedings are open to the public




Party NameTimeRoomJudge
ADDISON, LARRY 8:30AM J1 HANKINSON, JAMES
ALINDA L GOODWIN AS PERSONAL REPRESENTATIVE FOR THE ESTATE OF W NEIL GOODWIN, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
ALLEN, RACHEL 9:00AM 1B FLCLERK,
ALLY FINANCIAL INC, 10:40AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
AMERICAN SAFETY INSTITUTE INC, 8:15AM 365D GIEVERS, KAREN
ANDERSON, BETTY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ANDREWS FISHER, CANDICE 9:00AM 1C RUFF, PAUL
ARBEARY, ANTHONY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ASH, TREVEYONTA 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
ATKINS, KALEB 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
BACON, RAHEEM 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
BAITY, JAMAR 1:45PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
BAITY, SUMMER 1:45PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
BALTHAZER, GERALDINE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
BARINEAU, JAMES 1:00PM 1C RUFF, PAUL
BARINEAU, JANICE 1:00PM 1C RUFF, PAUL
BARR ASSET MANAGEMENT LLC, 11:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
BARRINGTON, ADRIA 1:00PM 1B FLCLERK,
BART P CASSIDY INC, 8:15AM 365D GIEVERS, KAREN
BASSETT, CHARMAINE 9:00AM 365B COOPER, JOHN
BELL, CARLTON 9:00AM 1C RUFF, PAUL
BELL, TIMOTHY 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
BENEFICIAL FLORIDA INC, 11:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
BENNETT, DONALD 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
BLANCO, BAILEY 1:00PM 1B FLCLERK,
BLANCO, BRAXTON 1:00PM 1B FLCLERK,
BLANCO, RALPH 1:00PM 1B FLCLERK,
BLANCO, RALPH 11:00AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
BLANCO, RILEY 1:00PM 1B FLCLERK,
BOISSEAU, CAYLIN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
BOMWELL, JUSTIN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
BOUIE, BRIANNA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
BREWINGTON, SHAYLA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
BRIDGEWATER, TAJA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
BRIGMAN, ANSLEY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
BRINSON, DEVONTE 9:00AM 1C RUFF, PAUL
BRINSON, JANICE 1:00PM 1B FLCLERK,
BROOKE GROUP LTD INC, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
BROWN, CHLOE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
BROWN, CHOICEY 1:00PM 1C RUFF, PAUL
BROWN, KENDRICK 9:00AM 1B FLCLERK,
BRUNSON, SABRINA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
BUSBEE, CHASITY 9:00AM 1B FLCLERK,
BUSSEY, KAMERON 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
BUTTLING, CAROLANN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
CALLOWAY, DONTAVIOUS 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
CAMPUS USA CREDIT UNION, 10:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
CARABALLO, MARKIA 9:00AM 1B FLCLERK,
CARLISLE, CHARLES 9:00AM 3F FITZPATRICK, MARTIN
CARLISLE, MALINDA 9:00AM 3F FITZPATRICK, MARTIN
CARROLL, TOMIAS 8:45AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
CARTER, JAKAILEN 9:00AM 1B FLCLERK,
CARTER, JAMIE 9:00AM 1B FLCLERK,
CARTER, JAMISON 9:00AM 1B FLCLERK,
CARTER, MICHAEL 1:00PM 1C RUFF, PAUL
CASSIDY, BART 8:15AM 365D GIEVERS, KAREN
CHAMBERLAIN, CASEY 9:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
CHANDLER, LAVETRES 1:00PM 1B FLCLERK,
CHARTER SCHOOLS USA AT CENTRAL PALM BEACH LLC, 11:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
COASTAL CREDIT LLC, 10:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
COBBS, LAWRENCE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
COGGINS, RICKEYA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
COHEN, JOSHUA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
COPPINGER, CHRISTOPHER 10:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
CORBIN, TINA 1:00PM 1B FLCLERK,
CORCORAN, TAMMY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
CORLEY, ANTHONY 3:00PM 1A WALL, AMANDA
CORLEY, LUCILA 3:00PM 1A WALL, AMANDA
COX, KEESHA 10:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
CULVER, TRAY'JION 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
CURRY, SHUNTON 1:00PM 1B FLCLERK,
DAIRE, JERRY 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
DALY, CATHERINE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
DANZY, LAKENYA 9:00AM 3H SJOSTROM, JONATHAN
DAVID, BARRELL 9:00AM 1C RUFF, PAUL
DAVIS, CALONDRA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
DAVIS, ISREAL 1:00PM 1C RUFF, PAUL
DAVIS, LATHERIA 9:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
DAVIS, RICKEY 1:00PM 1C RUFF, PAUL
DEAN, ARTHUR 11:00AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
DEJERINETT, SANDRA 9:30AM 365B COOPER, JOHN
DENNARD, ANTWAN 10:00AM 3D LONG, ROBERT
DEPT OF HEALTH, 9:00AM 365B COOPER, JOHN
DIXON, ASHLEY 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
DOBSON, STEWART 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
DOCKETT, MAMI 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
DOOLEY, DE'NIRO 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
DOUGLAS, DEDRICK 10:50AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
DUNN, NICOLE 1:00PM 1C RUFF, PAUL
DURRANCE, GREGORY 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
EASOM, WILLIAM 9:00AM 330A CARROLL, KEVIN
EDGAR, MARISSA 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
ENVISION CREDIT UNION, 10:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
ENVISION CREDIT UNION, 11:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
ENZOR, KENYATAE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
EVANS, SHAUYKRIAH 1:00PM 1C RUFF, PAUL
FABIAN, ANDREW 1:00PM 1B FLCLERK,
FARRIS, APRIL 1:00PM 1C RUFF, PAUL
FIELDS, BENNETT 9:00AM 1B FLCLERK,
FIELDS, HUNTER 9:00AM 1B FLCLERK,
FIELDS, NOAH 9:00AM 1B FLCLERK,
FLORIDA UTILITY DEBT SECURITIZATION AUTHORITY, 3:30PM 365B COOPER, JOHN
FLORIDAUCC LLC, 10:30AM 365B COOPER, JOHN
FLORIDAUCC LLC, 3:00PM 365B COOPER, JOHN
FLORIDAUCC LLC, 9:00AM 365B COOPER, JOHN
FOCUS CREDIT UNION, 9:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
FORD, TEVARRIS 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
FOUSE, GEORGE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
FRANKLIN, CHRISTOPHER 9:30AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
FRANKLIN, KEISHA 9:30AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
FREEMAN, BOBBY 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
FULFORD II, THOMAS 1:00PM 1C RUFF, PAUL
FULFORD, THOMAS 1:00PM 1C RUFF, PAUL
GALLMON, JESSICA 10:40AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
GALLON, TASHA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
GARCIA, TATIANNA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
GARRETT, TIMOTHY 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
GAVIN, DONTARIUS 3:00PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
GAVIN, KYLEE 3:00PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
GAVIN, RYLEE 3:00PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
GEOHEGAN, ELJEANA 11:00AM 1A WALL, AMANDA
GILBERT, BRA'JONA 8:30AM J1 ALLMAN, FRANCIS
GLOVER, EDDIE 1:00PM 1B FLCLERK,
GONZALEZ, JULIAN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
GOODWIN, ALINDA 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
GOODWIN, W 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
GORDON JACKSON, LESLIE 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
GRAY, ANTHONY 11:00AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
GREEN, ERIC 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
GRIFFIN, TERESA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
HAMILTON, TIFFANY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
HARDNETT, FELICIA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
HARDWICK, CHARLETTA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
HARRIS, MATTIE 9:30AM 365B COOPER, JOHN
HARRIS, SAMPSON 1:00PM 1B FLCLERK,
HARRIS, TAMMY 1:00PM 1B FLCLERK,
HARRISON, BRANDON 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
HARRISON, ERIC 9:00AM 1C RUFF, PAUL
HART, JESSICA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
HARVEY, CARTREZ 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
HASH, CHUCK 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
HELLAND, JOHN 8:45AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
HELVEY, REESE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
HENDERSON, ANDREW 8:30AM J1 AIKENS, AUGUSTUS
HENDERSON, ERVIN 1:00PM 1B FLCLERK,
HENRY, TAKARA 8:45AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
HENSON, JESSICA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
HEPBURN, JESSICA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
HERBERT, CHESTER 9:00AM 1B FLCLERK,
HERRING, HELEN 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
HODGDON, JAMES 8:30AM J1 ALLMAN, FRANCIS
HOLLINGER, DELOIS 1:00PM 1B FLCLERK,
HOLLINGER, WINTRESS 1:00PM 1B FLCLERK,
HORSEY, JAMES 1:00PM 1C RUFF, PAUL
HOUSTON, JAMES 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
HUXFORD, JAMIE 9:00AM 1C RUFF, PAUL
JACKSON, BAILEY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
JACKSON, GAYLAN 1:00PM 1C RUFF, PAUL
JACKSON, MITCHELL 1:00PM 1C RUFF, PAUL
JACKSON, REGINALD 9:00AM 1C RUFF, PAUL
JACKSON, RHODERICK 9:00AM 1C RUFF, PAUL
JACKSON, SAMUEL 8:30AM J1 ALLMAN, FRANCIS
JANE DOE AS MOTHER AND NATURAL GUARDIAN OF MINOR JANE DOE, 11:00AM 365B COOPER, JOHN
JG WENTWORTH ORIGINATIONS LLC, 9:00AM 330A CARROLL, KEVIN
JOAN LAWSON AS PERSONAL REPRESENTATIVE FOR THE ESTATE OF BAMBI LAQUITA THOMAS, 8:30AM 365D GIEVERS, KAREN
JOHN MITCHELL IV AS PERSONAL REPRESENTATIVE FOR THE ESTATE OF FLORA WYNN THOMAS, 8:30AM 365D GIEVERS, KAREN
JOHNSON, CANTRELL 10:20AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
JOHNSON, L 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
JOHNSON, RICOE 8:29AM J1 DEMPSEY, ANGELA
JOHNSON, RICOE 8:30AM J1 DEMPSEY, ANGELA
JOHNSON, SHAWEIA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
JOHNSON, TIANA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
JOHNSON, TONYA 9:00AM 1B FLCLERK,
JONES, CHADRICK 9:00AM 1C RUFF, PAUL
JONES, DEMONDS 9:00AM 1B FLCLERK,
JONES, IRWIN 10:00AM 3D LONG, ROBERT
JONES, KENNETH 9:00AM 365B COOPER, JOHN
JONES, MICHAEL 9:00AM 1C RUFF, PAUL
JONES, ROQUELE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
JONES, VICTORIA 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
JOZSA, MADISON 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
JUAREZ, MIRANDA 11:00AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
JUGGER, ANTHONY 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
KEEFER, DIANE 10:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
KELLEY, HEATHER 9:30AM 1A WALL, AMANDA
KELLIHER, CHASE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
KEMP, BYRON 9:00AM 330A CARROLL, KEVIN
KILLEARN HOMES ASSOCIATION INCORPORATED, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
KING, BRIAN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
KUMPF, KATHERINE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
LANDSOUTH PROPERTIES, 8:45AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
LANG, CHRISTOPHER 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
LAWS, DAVID 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
LAWSON, JOAN 8:30AM 365D GIEVERS, KAREN
LEDBETTER, KENDALL 9:00AM 1C RUFF, PAUL
LG TALLAHASSEE MARKET SQUARE LLC, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
LIGGETT AND MYERS TABACCO COMPANY, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
LIGGETT AND MYERS TOBACCO COMPANY, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
LIGGETT GROUP INC, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
LIGGETT GROUP LLC, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
LINCICOME, HEATHER 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
LINICOME, HEATHER 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
LINTON, WILLIAM 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
LORILLARD TOBACCO COMPANY, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
LYONS, BENITA 1:00PM 1B FLCLERK,
LYONS, CURTISIA 9:00AM 1B FLCLERK,
MACKENZIE, NEE 9:00AM 1B FLCLERK,
MARTIN, JAKAILA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
MARTINEZ, LAURENCE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
MAXWELL, WILLIAM 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
MCADAM, TREVOR 8:30AM J1 EVERETT, STEPHEN
MCBRIDE, HERBERT 9:00AM 1C RUFF, PAUL
MCCARDLE, MATT 1:00PM 1B FLCLERK,
MCGEE, JASON 9:00AM 1B FLCLERK,
MCKIBBEN, JAMISON 9:00AM 1B FLCLERK,
MCKINNON, TRIQUAVIA 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
MEDINA, DAVID 2:00PM 365B COOPER, JOHN
MEYER, GARY 11:00AM 365B COOPER, JOHN
MIDLAND FUNDING LLC AS SUCCESSOR IN INTEREST TO BANK ONE NA, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
MILLER, MIRANDA 1:00PM 1B FLCLERK,
MILLER, SAVANNAH 9:00AM 1C RUFF, PAUL
MILLER, TASHA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
MILLER-HAILEY, LINDSEY 9:00AM 1B FLCLERK,
MINCY, AMANDA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
MITCHELL, JOHN 8:30AM 365D GIEVERS, KAREN
MOCK, TERRY 9:30AM 1A WALL, AMANDA
MOORE, FERRELL 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
MORGAN, LAUREN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
MORIE, SARAH 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
MORIE, YUICHI 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
MORRIS, SHANEATHA 11:00AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
MOSS, LEMAIIYAH 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
MYLES, ANNMARIE 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
NATIONAL ASSET MANAGEMENT LLC, 11:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
NEAL, ANGELA 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
NIEVES, AMANDA 11:00AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
NORTH FLORIDA EDUCATION CREDIT UNION, 10:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
NORTH FLORIDA EDUCATION CREDIT UNION, 11:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
O'NEAL, TYRONE 9:00AM 1C RUFF, PAUL
OREL, GLENDA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
OSAGIE, EUNICE 9:00AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
OSAGIE, JOHNSTON 9:00AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
PALMER, RUDOLPH 1:00PM 1C RUFF, PAUL
PAN, DIANA 9:30AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
PARARO, ROBERT 10:00AM 3D LONG, ROBERT
PARRISH, MICHAEL 1:00PM 1C RUFF, PAUL
PARRISH, SABRINA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
PATTERSON, TAJ 1:00PM 3F FITZPATRICK, MARTIN
PENDERGRAFF, RANDALL 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
PETERS, ADRIANNA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
PETERS, EMILY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
PHELPS, DANIEL 2:00PM 338 MARSH, J
PHELPS, ELIZABETH 2:00PM 338 MARSH, J
PHILIP MORRIS USA INC, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
PITTMAN, ELIJAH 9:00AM 3H SJOSTROM, JONATHAN
PITTMAN, KALIJAH 9:00AM 3H SJOSTROM, JONATHAN
PITTMAN, KAMYRA 9:00AM 3H SJOSTROM, JONATHAN
PITTMAN, KIERRA 1:30PM 338 MARSH, J
POINTER, SAUN 1:00PM 1C RUFF, PAUL
PORTAL ESPINOSA, YANDER 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
PORTER, KENDRICK 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
POSTELL, KEITH 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
POWELL, BLAKE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
PURNELL, ELIZABETH 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
R J REYNOLDS TOBACCO COMPANY A FOREIGN CORPORATION AS SUCCESSOR BY MERGER TO BROWN AND WILLIAMSON TOBACCO CORPORATION AND SUCCESSOR THROUGH MERGER TO THE AMERICAN TOBACCO COMPANY A FOREIGN CORPORATION, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
R J REYNOLDS TOBACCO COMPANY AS SUCCESSOR BY MERGER TO BROWN AND WILLIAMSON TOBACCO CORPORATION AND SUCCESSOR BY MERGER TO BROWN AND WILLIAMSON TOBACCO CORPORATION AND SUCCESSOR BY MERGER TO THE AMERICAN TOBACCO COMPANY AND SUCCESSOR BY MERGER TO LORILLARD TOBACCO COMPANY, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
R J REYNOLDS TOBACCO COMPANY, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
RAKER, KELSEY 8:30AM J1 ,
RASBERRY, LEJOYA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
RATLIFF, DEANDRE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
REDCOACH, 10:50AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
REID, AMBER 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
RENAISSANCE CHARTER SCHOOL LLC, 11:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
REUM, ABIGAIL 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
RICH, CHARLES 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
ROBBINS, CHRISTINE 9:00AM 1B FLCLERK,
ROBERTS, JAMES 10:00AM 365B COOPER, JOHN
ROBERTS, TINA 10:00AM 365B COOPER, JOHN
ROBERTSON, JENNY 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ROBINSON, EDDIE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ROBINSON, REGINA 11:00AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ROBINSON, SHERYL 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ROBINSON, TASHA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ROBINSON, WILLIAM 10:30AM 3F FITZPATRICK, MARTIN
RODRIGUEZ, DIMITRI 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
RODRIGUEZ, GISELA 2:00PM 365B COOPER, JOHN
ROSE, MATTHEW 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
ROSIER, DANA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
ROUISE, JENNIFER 1:00PM 1C RUFF, PAUL
SAMPSON, SHANISE 1:00PM 3F FITZPATRICK, MARTIN
SANCHEZ, ADAM 8:45AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
SARDINA, DANA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SCOTT, MARK 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
SELLERS, DAVID 9:00AM 1C RUFF, PAUL
SELLERS, RILEY 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
SEVENTEENTH JUDICIAL CIRCUIT BROWARD COUNTY FL, 3:00PM 365B COOPER, JOHN
SHANNON, CYNETTE 9:00AM 1C RUFF, PAUL
SHIVER, JOHN 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
SHIVER, TACARRA 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
SHORTER, CATICIA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SIGLAR, ISAIAH 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SIMMONS, MYCHAEL 11:00AM 1A WALL, AMANDA
SIMS, TRAVIOUS 9:00AM 1C RUFF, PAUL
SMILEY, CIERRA 11:00AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SMITH, ALIAS 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SMITH, HUNTER 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SMITH, KAYLA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SMITH, NICOLE 8:30AM J1 DEMPSEY, ANGELA
SMITH, TAKESCHA 9:00AM 1B FLCLERK,
SNELLING, LASHONDRA 11:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
SNELLINGS, SHARON 11:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
SORIA, LUZIA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SPIDER DATA SERVICES LLC, 4:00PM 365B COOPER, JOHN
SPIRES, HAILEE 9:00AM 1B FLCLERK,
SPIRES, JAMES 9:00AM 1B FLCLERK,
SPIRES, KACI 9:00AM 1B FLCLERK,
SPIRES, NOAH 9:00AM 1B FLCLERK,
STATE FARM MUTUAL AUTOMOBILE INSURANCE COMPANY, 10:20AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
STATE OF FLORIDA DEPARTMENT OF REVENUE, 1:00PM 1C RUFF, PAUL
STATE OF FLORIDA DEPARTMENT OF REVENUE, 9:00AM 1C RUFF, PAUL
STATE OF FLORIDA DEPARTMENT OF REVENUE, 9:00AM 2F CALOCA-JOHNSON, DAWN
STATE OF FLORIDA DEPARTMENT OF REVENUE, 9:30AM 1A WALL, AMANDA
STATE OF FLORIDA, 10:30AM 365B COOPER, JOHN
STATE OF FLORIDA, 3:00PM 365B COOPER, JOHN
STATE OF FLORIDA, 3:30PM 365B COOPER, JOHN
STEELE, EMMA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
STOFFEL, BRITTANY 3:00PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
STRONG, CHANDLER 8:30AM J1 DEMPSEY, ANGELA
STRUBBLE, LAWRENCE 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
STRUBBLE, RUTH 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
STUBBS, TENIESE 11:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
SULLIVAN, RANDALL 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
SUMNER, ROBERT 10:30AM 365B COOPER, JOHN
TAYLOR, KASHINA 10:00AM 365B COOPER, JOHN
TAYLOR, ROBERT 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
TCB TALLAHASSEE AUGUSTINE LLC, 8:45AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
THACKER, MACKENZEE 8:30AM J1 DEMPSEY, ANGELA
THADDIES, QUENTIN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
THE FLORIDA SENATE, 4:00PM 365B COOPER, JOHN
THIEL, CAITLIN 9:00AM 1C RUFF, PAUL
THOMAS, KYREE 1:00PM 1C RUFF, PAUL
THOMAS, MARVIN 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
THOMPSON, ANTHONY 1:00PM 1B FLCLERK,
TIGGS, LERNARD 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
TILLEY, JOY 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
TODD, ROBERT 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
TOWEL, MADELYN 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
TOWER HILL PRIME INSURANCE COMPANY INC, 2:00PM 365B COOPER, JOHN
TROMBLEY, SHELBY 9:00AM 1B FLCLERK,
TROUTMAN, ADREVEON 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
TUCKER, BRANDY 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
TUCKER, LYNN 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
TURNER, DONTARIUS 8:30AM J1 LONG, ROBERT
TURNER, RASHARD 8:30AM J1 EVERETT, STEPHEN
UNKNOWN SPOUSE OF YUICHI MORIE, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
UNKNOWN TENANT 1, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
UNKNOWN TENANT 2, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
US BANK NATIONAL ASSOCIATION AS TRUSTEE FOR RESIDENTIAL ASSET SECURITIES CORPORATION HOME EQUITY MORTGAGE ASSET BACKED PASS THROUGH CERTIFICATES SERIES 2006 KS9, 9:45AM 365D GIEVERS, KAREN
VANN, LEROY 1:00PM 1C RUFF, PAUL
VANOVER, TAMARICK 1:30PM 338 MARSH, J
VECTOR GROUP LTD AS SUCCESSOR TO LIGGETT GROUP INC AND OR PKA BROOKE GROUP LTD INC AND OR BROOKE GROUP HOLDING INC, 4:30PM 365D GIEVERS, KAREN
WADSWORTH, JUDITH 1:00PM 1C RUFF, PAUL
WAITE, MAXIUS 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
WALKER, JAUNITA 8:30AM J1 AIKENS, AUGUSTUS
WALKER, MALCOLM 3:00PM 365B COOPER, JOHN
WALKER, OLIVER 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
WALKER, QE'NISHA 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
WARD, SCOTT 1:00PM 1C RUFF, PAUL
WASHINGTON, ALFRED 9:30AM 365B COOPER, JOHN
WASHINGTON, ANTHONY 9:30AM 365B COOPER, JOHN
WASHINGTON, CALVIN 9:00AM 1C RUFF, PAUL
WASHINGTON, CLAVORA 1:00PM 1B FLCLERK,
WASHINGTON, JOHN 8:30AM 365D GIEVERS, KAREN
WASHINGTON, NORION 9:00AM 3B DEMPSEY, ANGELA
WASHINGTON, THELMON 9:30AM 365B COOPER, JOHN
WEATHERSBY, JORDAN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
WEBER, ANDREW 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
WENDLING, ALEXANDRA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
WHITE, ILETHA 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
WILCOX, KESHANA 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
WILD, DAVID 8:30AM J1 SMITH, J
WILLIAMS SONOMA STORES INC, 11:10AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
WILLIAMS, CHAD 1:00PM 1C RUFF, PAUL
WILLIAMS, CHRISTIAN 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
WILLIAMS, DAPHNE 1:00PM 1C RUFF, PAUL
WILLIAMS, DARZARIAN 1:00PM 1B FLCLERK,
WILLIAMS, DERENZO 3:00PM 3A HANKINSON, JAMES
WILLIAMS, DRE'LYN 1:30PM 3A HANKINSON, JAMES
WILLIAMS, JOSEPH 1:00PM 1C RUFF, PAUL
WILLIAMS, SUSIE 9:00AM 1C RUFF, PAUL
WILLIAMS, TASHA 1:00PM 1C RUFF, PAUL
WILLIFORD, KABREA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
WILLIS, BRIANA 10:30AM 3F FITZPATRICK, MARTIN
WILLIS, SHYLA 1:45PM 3H SJOSTROM, JONATHAN
WILSON, DIANE 10:00AM CA1 AIKENS, AUGUSTUS
WORNSTAFF, JASMINE 8:30AM 2E ASHENAFI RICHARDSON, NINA
WYCHE, MILLETTE 1:00PM 1C RUFF, PAUL
YOUNG HAYES, DELORES 9:00AM 1B FLCLERK,
YOUNG, DARRIUS 8:30AM J1 FLURY, RONALD
YOUNG, MEG 1:30PM 2D AIKENS, AUGUSTUS
YOUNG, TAMIA 9:00AM 1C RUFF, PAUL
YOUNG, TWANNA 9:00AM 1B FLCLERK,
YOUNG-HAYES, DELORES 9:00AM 1B FLCLERK,
ZELLOUS-MITCHELL, LAMARC 1:00PM 1B FLCLERK,

All data supplied by the Leon County Clerk of Court